Results for the 2014 Apple Harvest Festival Road Race

The following are the results from the 2014 Apple Harvest Road Race, which was held on Sunday, Oct. 6.

5 Mile Road Race

5 miles, 379 runners

Top Male Finishers—1, Chris Rosenberger, 26:25; 2, Nicholai Dalidowitz, 28:37; 3, Mike Rieger, 28:39. Top Female Finishers—1,Laura Pieger, 32:05; 2, Molly Palmieri, Southington, 33:38; 3, Lindsay Shea, 34:13. Dave Gworek Award (top Southington finisher)—Male: Nick Dalidowitz, 28:37. Female: Molly Palmieri, 33:38.

DIVISION WINNERS

Women’s Results

Under 15—1, Kerry Buchanan, 37:36; 2, Taylor Borla, 39:28; 3, Ashley Schiffer, 39:34; 4, Jillian Noli, 41:33. Ages 16-19—1, Emily Tomaselli, 40:00. Ages 20-29—1, Nicole Verderame, 35:52; 2, Ashley Brilla, 37:08; 3, Ellen Donohue, 37:17; 4, Gina Policita, 37:17. Ages 30-39—1, Lindsay Shea, 34:13; 2, Jessica Crandall, 36:48; 3, Jessica McKinstry, 36:57; 4, Heidi Holmes, 38:11. Ages 40-49—1, MaryAnn Humprey, 36:09; 2, Angela Heidgerd, 36;43; 3, Laura Summers, 38:10; 4, Kelly Gray, 39:38. Ages 50-59—1, Diane Snow, 36;50; 2, Denise Stein, 39:38; 3, Ana Rosado, 40:24; 4, Janina Wneta, 41:41. Ages 60-69—1, Linda Rocco, 45:23; 2, Janit Romayko, 46:44; 3, Carmen Maloon, 47:35; 4, Maggie Rose, 49:41.

Men’s Results

Ages 16-19—1, Nick Evangelista, 34:04; 2, Mike Listro, 43:06; 3, Jian Siadat, 45:38. Ages 20-29—1, Matt Scully, 29:01; 2, Jeffrey Foryo, 33:09; 3, Patrick Turek, 34:30; 4, Daniel Olsen, 36:17. Ages 30-39—1, Ryan O’Connor, 29:08; 2, Bill Zielinski, 31:19; 3, Jon McKinstry, 32:03; 4, Justin Fritch, 34:25. Ages 40-49—1, Mario Longo, 30:23; 2, Bruce Christensen, 31:04; 3, David May, 32:22; 4, Nathan Chubet, 33:06. Ages 50-59—1, Louis Rodier, 32:37; 2, David Buono, 33:48; 3, Peter Remillard, 35:14; 4, Dave Taylor, 35:41. Ages 60-69—1, Bill Lombardi, 36:27; 2, Bob Huckins, 37:43; 3, Steve Sheehan, 39:52; 4, Kevin Bruemmer, 40:08. Ages 70-79—1, Bill Borla, 39:30; 2, Marty Becker, 53:04.

INDIVIDUAL RESULTS

No. 1-50

1, Chris Rosenberg, Old Saybrook, 26:24; 2, Nick Dalidowitz, Southington, 28:37; 3, Mike Rieger, New Britain, 28:39; 4, Matt Scully, Watertown, 29:01; 5, Ryan O’Connor, Bristol, 29:08; 6, Mario Longo, Cheshire, 30:23; 7, Bruce Christensen, Bolton, 31:04; 8, Disqualified; 9, Bill Zielinski, Southington, 31:17; 10, Jon McKinstry, Southington, 32:03; 11, Laura Pieger, Watertown, 32:03; 12, David May, Wallingford, 32:16; 13, Louis Rodier, Avon, 32:34; 14, Nathan Chubet, Plantsville, 33:02; 15, Jeffrey Foryo, New Britain, 33:01; 16, Molly Palmieri, Southington, 33:37; 17, Michael Kryzanski, Southington, 33:43; 18, David Buono, Unionville, 33:46; 19, Nick Evangelista, New Britain, 33:57; 20, Lindsay Shea, Stamford, 33:24; 21, Justin Fritch, Torrington, 33:57; 22, Patrick Turek, Southington, 34:19; 23, James McAloon, Southington, 34:37; 24, Justin Krom, Southington, 35:04; 25, Dennis Backofen, Wallingford, 35:03; 26, Peter Remillard, Cheshire, 35:11; 27, Jim O’Rourke, Southington, 35:21; 28, Dave Taylor, Vernon, 35:38; 29, Mark Reider, Southington, 35:38; 30, John Rosenberger, Plantsville, 35:42; 31, Henryk Gudelski, Ostroleka Ma, 35:47; 32, Robert Lalla, Plantsville, 35:02; 33, Nicole Verderame, Southington, 35:52; 34, Matthew La France, Cheshire, 35:56; 35, MaryAnn Humprey, Southington, 36:09; 36, Daniel Olsen, Southington, 35:40; 37, Matthew Drozd, Wallingford, 36:12; 38, Bill Lombardi, Southington, 36:26; 39, Kevin Schmarr, Southington, 35:52; 40, David Schnitzer, Cheshire, 36:25; 41, Ken Paprzyca, Southington, 36:17; 42, Angela Heidgerd, Southington, 36:41; 43, Jessica Crandall, Cromwell, 35:51; 44, Diane Snow, Plantsville, 36:44; 45, Jessica McKinstry, Southington, 36:55; 46, Christopher Fernald, Plantsville, 36:52; 47, Ashley Brilla, Plainville, 37:07; 48, Ellen Donohue, Southington, 37:05; 49, Gina Pollicita, Plantsville, 37:06; 50, Kerry Buchanan, Southington, 37:35.

No. 51-100

51, Jonathan Grauer, Danbury, 37:08; 52, Marisa Debboli, Southington, 37:35; 53, Bob Huckins, Southington, 37:39; 54, Casey Liebler, South Glastonbury, 37:36; 55, Ron Lamoreux, Jr., Southington, 37:50; 56, Tony DaSilva, Bristol, 38:01; 57, Laura Summers, Southington, 38:02; 58, Heidi Holmes, Meriden, 37:50; 59, John Mah, Southington, 37:59; 60, Sarah Dombrowski, Groton, 37:55; 61, Hilda Heck, Lyme, 38:09; 62, Wade Montague, Southington, 37:40; 63, Jim Pugliese, Southington, 38:19; 64, Gary Beaumont, Southington, 38:16; 65, Neil Salesky, Burlington, 38:11; 66, Jayme Dubinsky, Alexandria VA, 38:40; 67, Lily Carnright, Southington, 38:46; 68, William Liebler, Southington, 38:34; 69, Shauna Falvey, Southington, 38:47; 70, Sarah Dann, Cheshire, 38:45; 71, Daniel Scalo, Waterbury, 38:06; 72, Jason Koski, Wethersfield, 37:53; 73, Greg Person, New Britain, 38:47; 74, Kelcie Reid, Southington, 39:25; 75, Taylor Borla, Southington, 39:19; 76, Peter Borla, Hamden, 39:18; 77, Robert Wales, Southington, 39:21; 78, Kelley Longo, Southington, 39:12; 79, Michael Karnas, New Britain, 38:24; 80, Bill Borla, Torrington, 39:22; 81, Ashley Schiffer, Plantsville, 39:19; 82, Mike Rocco, Southington, 38:28; 83, Karen Donorfio, Southington, 38:43; 84, Kelly Gray, Southington, 39:34; 85, Denise Stein, Orange, 39:13; 86, Neil Walker, Plantsville, 39:00; 87, Kiara Bonilla-Jusino, Southington, 38:54; 88, Cindy Posadas, Southington, 39:28; 89, Jeff Lower, Middlefield, 39:25; 90, Steve Sheehan, Southington, 39:18; 91, Lisa Barry, Vernon, 39:42; 92, Filomena Hurley, Southington, 39:43; 93, Emily Tomaselli, Prospect, 39:23; 94, Peter Marshall, Andover, 39:36; 95, Amy Ciccarillo, New Britain, 39:57; 96, David Yanosy, Southington, 39:57; 97, Siena Lindemann, San Antonio TX, 39:35; 98, Kevin Bruemmer, Southington, 38:18; 99, Richard Lapriola, Jr, Southington, 39:49; 100, Daniel Blanchard, Southington, 39:57.

No. 101-150

101, Ana Rosado, New Britain, 39:50; 102, Brett Valentine, Southington, 40:15; 103, Brian Vaccaro, Southington, 40:28; 104, Christopher Tasker, Plantsville, 39:40; 105, Jennifer Irazabal, Southington, 40:24; 106, Angela Vassar, Southington, 40:31; 107, Daniel Massucci, Plantsville, 39:46; 108, Sarah Paprzyca, Wethersfield, 40:28; 109, Wesley Paprzyca, Wethersfield, 40:26; 110, Nikki Graveline, Prospect, 40:12; 111, Brenda Woznicki, Meriden, 40:44; 112, Tyler Shea, Stamford, 40:05; 113, Eric Porter, Waterbury, 40:25; 114, Desiree Coyle, Naugatuck, 40:12; 115, Catherine Pomposi, Southington, 41:00; 116, Shannon Sterling, Cromwell, 40:51; 117, Christian Wneta, Southington, 41:07; 118, Anthony Lombardi, Plantsville, 40:36; 119, Jack Weber, Newtown, 40:51; 120, Kevin Thompson, Waterbury, 40:39; 121, Jillian Noli, Southington, 41:12; 122, Janina Wneta, Southington, 41:36; 123, Sara Ann Ching, Westfield MA, 41:09; 124, Naoemi Raimondi, Southington, 41:34; 125, Jen Arsenault, Plantsville, 41:05; 126, Doug O’Leary, Plainville, 40:59; 127, Michael Yedziniak, Southington, 41:14; 128, Steven Maritzer, Bristol, 41:40; 129, Mike Sok, West Hartford, 42:17; 130, Michele Burge, Southington, 42:19; 131, David Perry, Southington, 41:26; 132, Brooke Lynch, Plantsville, 42:13; 133, Maureen Cop, Southington, 42:24; 134, Jamie Asklar, East Hampton, 41:28; 135, Meg Kasper, Collinsville, 42:34; 136, Betsy Sargent, Unionville, 41:35; 137, Kelli Niro, Berlin, 41:50; 138, Katlyn Joraskie, Newington, 42:30; 139, John Kane, Plantsville, 41:22; 140, Thomas Lore, Southington, 42:31; 141, Geoff Ching, Westfield MA, 42:10; 142, Wendy Lombardo, Southington, 42:07; 143, Denis Guay, Southington, 41:54; 144, Jennifer DelSanto, Southington, 41:42; 145, Phil Murray, Southington, 42:27; 146, Jason Lawrence, Southington, 42:25; 147, Mike Listro, Southington, 42:24; 148, Ross Gatcomb, Gales Ferry, 41:49; 149, Kevin Pietsch, Philadelphia PA, 42:43; 150, Mark Falvey, Southington, 43:06.

No. 151-200

151, Barry DiGirolamo, Southington, 42:29; 152, Jennifer Schnitzer, Cheshire, 43:06; 153, Marly Saxton, Hamdne, 42:31; 154, Ken Smith, Southington, 42:53; 155, John Donohue, Southington, 43:12; 156, Shannon Zielinski, Southington, 42:40; 157, Matt Cocco, Southington, 42:21; 158, Nicholas Landry, Southington, 42:26; 159, Lauren Albert, North Haven, 43:22; 160, Kevin O’Keefe, Middletown, 43:22; 161, Tom Fusciello, Southington, 42:39; 162, Salvatore Colavito, Oakville, 43:15; 163, Krys Kuzara, Wallingford, 42:11; 164, Thom Shea, Woodbury, 43:17; 165, Kimberly Jerome, Cheshire, 42:42; 166, Kathleen Adams, West Hartford, 42:57; 167, Mike Atnes, Cheshire, 43:55; 168, Dawn Landino, Plainville, 43:36; 169, Michael Taricani, Burlington, 43:42; 170, Jenny Bataguas, Middletown, 43:39; 171, Taylor Wilson, Arlington VA, 42:57; 172, Paula Dommel, Beacon Falls, 43:21; 173, Sharon Salesky, Burlington, 43:44; 174, Mark Zigmont, Milldale, 43:34; 175, Angela McIntyre, Plantsville, 44:03; 176, John Votino, Southington, 44:01; 177, Brendan Schiffer, Plantsville, 43:04; 178, Steve Pohl, Plainville, 43:50; 179, Rachel Allison, Hamden, 43:20; 180, Pam Manke, Vernon, 44:26; 181, William Fries, Wallingford, 44:12; 182, Kenneth Wilcox, Southington, 44:03; 183, Tom Lombardi, Southington, 44:14; 184, Nathaniel Buttone, Southington, 43:32; 185, Matthew Lopes, Norwalk, 44:15; 186, Marco Ingriselli, Southington, 44:30; 187, Greg Gaedeke, Southington, 43:44; 188, Brendan Quinn, Southington, 43:45; 189, Courtney Miniter, South Meriden, 44:50; 190, Amanda Maher, Norfolk VA, 43:46; 191, Anthony Lombardi, Wolcott, 43:52; 192, Teresa Pagano, Southington, 44:22; 193, Linda Rocco, 45:23, 7:18; 194, Gino Troiano, Rockfall, 45:20; 195, Ben Mattheis, Cheshire, 44:20; 196, Dennis Keane, Waterbury, 45:20; 197, Kerri Desmaris, Kingston MA, 44:54; 198, Krissa Anderson, 6379, 44:56; 199, Jian Siadat, Plantsville, 44:58; 200, Michael Shurack, Plantsville, 45:04.

No. 201-250

201, Janet Zesut, Southington, 45:29; 202, Ralph Riccio, Southington, 44:43; 203, Chrystal Lodovico, Bristol, 44:45; 204, Rachel Jase, New Britain, 44:53; 205, Elizabeth Mihalakos, New Britain, 44:53; 206, Maria Huff, Plantsville, 45:32; 207, Barbara Dell, Stafford Springs, 45:45; 208, Lynn Callahan, Southington, 45:39; 209, Carly Keeley, Feeding Hills MA, 45:53; 210, Phil Beierle, Plantsville, 46:20; 211, Blair Vaccaro, Southington, 46:01; 212, Kevin Johnston, Marion, 45:41; 213, Ashley Allan, Southington, 46:23; 214, Amy Cooper, Southington, 46:05; 215, Janit Romayko, 46:44, 7:31; 216, Bonnie Lasky, Southington, 46:46; 217, Jennifer Stroop, Southington, 46:03; 218, Kevin Walsh, Bethany, 45:34; 219, Tina Hebert, Southington, 45:49; 220, Chad Montague, Prospect, 45:31; 221, Christine Montague, Prospect, 45:31; 222, Matthew Riggott, Broad Brook, 45:39; 223, Brian Ahern, Salsibury, 46:02; 224, Carly Newlan, Plainville, 46:40; 225, Samantha Tamulis, Southington, 46:58; 226, Mena Shehata, Rocky Hill, 47:01; 227, Sari Jacob, Plainville, 46:03; 228, Anthony Danburg, Colchester, 45:44; 229, Charai Milissa, Berlin, 46:38; 230, Heather Bartley, Southington, 46:32; 231, Stephen Fabian, Southington, 46:50; 232, Emily Asklar, East Hampton, 46:12; 233, Mike Galvin, Southington, 47:16; 234, Laura DaSilva, Bristol, 46:36; 235, Kimberly Murphy, New Yor, NY, 46:07; 236, Luanne Borawski, Southington, 46:31; 237, Shawna Claffey, Fairfield, 46:58; 238, Allison Patavino, Southington, 47:12; 239, Lisa Serenson, Plantsville, 47:06; 240, Joseph Peccerillo, Southington, 47:19; 241, MaryAnn Mahon, Southington, 47:22; 242, Beth Connelly, Southington, 46:30; 243, Carmen Maloon, 47:35, 7:39; 244, Brenda Scully, Bristol, 47:07; 245, Mary Lynch, Plantsville, 47:26; 246, Valerie Landino, Southington, 47:25; 247, Rebecca Kerrigan, West Hartford, 46:18; 248, Michael Torres, Southington, 46:38; 249, Erin Hegarty, North Haven, 46:38; 250, Daniel Calligan, Bristol, 46:57.

No. 251-300

251, David Malsheske, Plantsville, 47:35; 252, Kelly Combs, Southington, 47:50; 253, Jill Pomposi, Plantsville, 47:50; 254, Nicole Streeto, Plainville, 47:30; 255, John Mierzwinski, Southington, 47:38; 256, Nicole Archambault, West Hartford, 47:56; 257, Koryn Soboleski, Danbury, 47:44; 258, Patricia DeTullio, Berlin, 47:55; 259, Jessica Sima, Cheshire, 48:09; 260, Karolina Wneta, Southington, 48:37; 261, Karen Stafko, Southington, 47:51; 262, Violet Pierson, Southington, 47:51; 263, Cicily Balachandar, Southington, 48:42; 264, Natalie Kowalczyk, Glastonbury, 47:30; 265, Laura Simmons, Middletown, 47:34; 266, Erica Basoli, Rocky Hill, 48:16; 267, Katie Hurley, Glastonbury, 48:07; 268, Jaime Murphy, Wallingford, 47:47; 269, Gale Glover, Cheshire, 48:59; 270, Rodrick Marriott, Meriden, 47:48; 271, Dawn Pooler, Southington, 48:55; 272, Greg Demchak, Meriden, 48:31; 273, Maggie Rose, 49:41, 7:59; 274, Keith Rawcliffe, Burlington, 49:28; 275, Kurt Arsenault, Plantsville, 48:55; 276, Byron Berube, Kensington, 49:20; 277, Kristine Garcia, Southington, 49:28; 278, Chester Lau, West Hartford, 49:43; 279, Jonelle Disette, Southington, 49:43; 280, Jillian DeGiacomo, Hamden, 50:09; 281, Mary Jo Butler, Southington, 49:54; 282, John Cassidy, Bristol, 48:53; 283, John Fair, Lakewood Ranch FL, 48:56; 284, Ryan Kristopik, State College, 49:07; 285, Donna Brown, 50:44, 8:09; 286, Siobhan Costello, Milldale, 49:48; 287, Wendy Andres, 50:56, 8:11; 288, Lisa Conroy, Southington, 49:57; 289, Jennifer Christian, Plantsville, 50:40; 290, Katie Lainas, Plantsville, 49:33; 291, Kristen Palombizio, Southington, 49:34; 292, Shantel Lefkowitz, Southington, 50:23; 293, Matt Lefkowitz, Southington, 50:21; 294, Michele Dunn, Middlebury, 50:24; 295, Hillary Schnip, Brighton MA, 50:50; 296, Julia McCarthy, Waterbury, 50:47; 297, Francesca Ciniglio, Southington, 51:10; 298, Cynthia Goode, Berlin, 50:53; 299, Karen Turner, Southington, 50:28; 300, Jacqui Campbell, Manchester, 50:36.

No. 301-350

301, Rachel Roch, Hamden, 50:36; 302, John Moscariello, Prospect, 51:02; 303, Bianca Plourde, Enfield, 51:01; 304, Kelly Cantillon, Southington, 50:25; 305, Carmela Ciniglio, Southington, 51:39; 306, Sara Phillips, Simpsonville SC, 50:27; 307, Pamela Scheck, Southington, 50:28; 308, Erin Reilly, Marion, 50:28; 309, Katie Klemonski, Cheshire, 50:34; 310, Angelica Hummel, Waterbury, 51:36; 311, Cindy Torres, Southington, 51:39; 312, Daniel Sonstrom, Bristol, 50:53; 313, Melissa Brown, Wolcott, 51:46; 314, Nicole Rawcliffe, Burlington, 51:56; 315, Michelle Andreoni, Plantsville, 52:11; 316, Stephanie Barone, Cheshire, 51:57; 317, Chrissy Pakutka, Farmington, 51:56; 318, Lissette Occhiato, Meriden, 51:56; 319, Sharon Vocke, Southington, 51:23; 320, Kristen Grimm, Farmington, 51:55; 321, Joanne Volovski, Harwinton, 52:16; 322, Marty Becker, New York NY, 51:46; 323, Nancy Kroeber, Marion, 52:29; 324, Jennifer Lo Presti, Southington, 51:37; 325, Jennie Gillespie, Berlin, 52:16; 326, Ernest Fisher III, Southington, 52:21; 327, Megan Hurley, Southington, 52:21; 328, Debra Testa, Farmington, 52:48; 329, Kary Krochko, Southington, 52:42; 330, Debbie Hammel, West Simsbury, 53:09; 331, Lisa Stevens, Southington, 53:45; 332, Edwin Torres, Southington, 54:19; 333, Julia Luedee, Hamden, 53:28; 334, Bev Roche, Plainville, 53:24; 335, Tony Bagliore, Southington, 53:40; 336, Sames Curley, Wallingford, 53:43; 337, Charley Widmer, West Harrison NY, 54:25; 338, Amy Blumenreder, Southington, 53:57; 339, Anne Marie Zyskowski, Hamden, 55:11; 340, Marilyn Cheyne, Southington, 54:48; 341, Matthew Straub, Hartford, 54:27; 342, Jessica Ortner, Southington, 55:31; 343, Matt Sorak, Newington, 55:36; 344, Luke Aldo, Southington, 55:38; 345, Lia Donahue, North Haven, 55:39; 346, Liz Lamphere, Watertown, 55:39; 347, Jennifer Walsh, El Segundo CA, 55:19; 348, Julie Stagis, Southington, 57:13; 349, Kristi Josephson, Southington, 56:51; 350, Carolyn Wentworth, Southington, 56:49.

No. 351-379

351, Aimee Brousseau, Seymour, 57:14; 352, Melisa Zigmont, Milldale, 57:27; 353, David Bernadino, Bristol, 57:26; 354, Tom Snow, Manchester NH, 58:36; 355, John Chiero, Southington, 57:40; 356, John Griglun, Southington, 58:43; 357, Julianne Ceruti, Manchester, 58:31; 358, Brian Ceruti, Southington, 58:34; 359, Kate Jackson, Danbury, 58:22; 360, Robin Ferguson, Southington, 58:49; 361, Jennifer Hilbert, Plantsville, 59:36; 362, Daniel Reitenbah, Plantsville, 59:36; 363, Cesar Aleman, Hartford, 59:38; 364, Chris Duffy, Plantsville, 1:01:02; 365, Margaret Thibault, Bristol, 1:00:12; 366, Elizabeth Thibault, Bristol, 1:00:13; 367, Anjali Tandon, Hamden, 1:01:47; 368, Manish Tandon, Hamden, 1:01:49; 369, Jordan Bartucca, Bristol, 1:01:35; 370, Merriah Currao, Bristol, 1:01:44; 371, James Jerome, Wethersfield, 1:02:04; 372, Lisa Boehme, North Branford, 1:02:15; 373, Sarah Fox, North Branford, 1:02:16; 374, Olivia Smith, Southington, 1:03:08; 375, Cheynna Zygmunt, Stratford, 1:02:27; 376, Rose Michelle, Terryville, 1:02:34; 377, Diann Thomson, Southington, 1:05:09; 378, Beth Baribault, Plantsville, 1:05:10; 379, Chelsea McKay, Hamden, 1:09:24.

5K Road Race

3.1 miles, 1094 runners

Top Male Finishers—1, Nick Garcia, 17:13; 2, Holland Florian, 18:52; 3, Kurt Lindboom-Broberg, 19:04. Top Female Finishers—1, Erin Angelillo, 21:08; 2, Jacci Pugliese, 21:15; 3, Taylor Hubert, 21:57. Chris Sanchez Award (Top SHS soccer player)—1, Erin Angelillo, 21:08.

DIVISION WINNERS

Women’s Results

Under 10—1, Lucy Bergin, 25:32; 2, Jacqueline Izzo, 25:48; 3, Monika Kryzanski, 27:41; 4, Sofia Scalise, 27:54. Ages 11-13—1, Morgan Hubert, 22:09; 2, Lauren Verrilli, 22:23; 3, Kate Kemnitz, 23:24; Emma Doran, 23:57. Ages 14-16—1, Marisa Matthews, 22:36; 2, Isabella Scalise, 23:22; 3, Hannah Jackman, 23:34; 4, Olivia Fournier, 24:47. Ages 17-19—1, Rianna Susco, 25:33; 2, Erin Martin, 25:39; Jolanta Zajac, 26:20; 4, Bailey Potter, 28:25. Ages 20-29—1, Kristina Anderson, 24:31; 2, Mary Phillips, 24:40; 3, Kristin Quinn, 25:14; 4, Jessica Kamens, 25:47. Ages 30-39—1, Jessica Magrey, 23:54; 2, Rebecca Dougherty, 24:32; 3, Lisa Stokes, 25:16; 4, Sara Fadziewicz, 25:28. Ages 40-49—1, Tracy Hubert, 22:08; 2, Jessica Fonte, 23:09; 3, Karen Prendergast, 25:33; 4, Jen Jackman, 26:06. Ages 50-59—1, Kristen Nguyen, 24:21; 2, Susan Rosenberger, 25:48; 3, Suzanne Remington-Fox, 25:57; 4, Valerie Strange, 26:03. Ages 60-69—1, Joan LaPierre, 24:48; 2, Nancy Chiero, 28:50; 3, Johnette Gunter, 30:17; 4, Janice Perkins, 30:19. Ages 70-79—1, Elizabeth Lazor, 56:14; 2, Barbara Simmons, 1:07:06.

Men’s Results

Under 10—1, Colin Reilly, 24:30; 2, Caden Sirois, 24:31; 3, Nathan Cofrancesco, 25:03; 4, Billy Liebler, 25:41. Ages 11-13—1, Owen Lacourciere, 20:04; 2, Berkley Fang, 20:32; 3, Kevin Gabree, 21:04; 4, Emmett Parkerson, 21:48. Ages 14-16—1, Ryan Nguyen, 20:02; 2, Zachary Blake, 20:41; 3, Anthony Sagnella, 20:43; 4, Gregory Hirschhorn, 21:04. Ages 17-19—1, Casey Doyle, 21:09; 2, John Bracken, 21:52; 3, Brendan Conway, 22:18; 4, Tyler Kochman, 23:10. Ages 20-29—1, Shane Leighton, 19:13; 2, Nicholas Tumolo, 20:14; 3, Bryan Jorge, 20:29; 4, Joe Bak, 20:38. Ages 30-39—1, Chris Pawlow, 19:32; 2, Darrell Cook, 19:53; 3, Duane Scotti, 20:13; 4, Nicholas Lanigan, 20:36. Ages 40-49—1, Frank Angelillo, 19:28; 2, Michael Perkowski, 19:43; 3, Dan Dachelet, 19:49; 4, Steve Alsup, 21:05. Ages 50-59—1, Charles Ferry, 19:54; 2, Steven Youmatz, 20:46; 3, Tom Cunningham, 21:18; 4, Kevin Macdonald, 22:27. Ages 60-69—1, Tim Connellan, 23:36; 2, Al Simmons, 25:01; 3, Dan Ciccarillo, 25:01; 4, Robert Grodzicki, 25:13. Ages 70-79—1, Jonathan Yuen, 30:31; 2, John Battista, 33:16; 3, Neal Wellins, 33:30; 4, Tom Missett, 36:18. Over 80—1, Jim Driscoll, 46:00.

INDIVIDUAL RESULTS

No. 1-50

1, Nicholas Garcia, Southington, 17:13; 2, Holland Florian, Southington, 18:52; 3, Kurt Lindboom-Broberg, Newington, 19:04; 4, Shane Leighton, West Hartford, 19:13; 5, Frank Angelillo, Southington, 19:28; 6, Chris Pawlow, New Britain, 19:32; 7, Michael Perkowski, Plantsville, 19:43; 8, Dan Dachelet, Higganum, 19:49; 9, Darrell Cook, Plantsville, 19:53; 10, Charles Ferry, Southington, 19:54; 11, Ryan Nguyen, Cheshire, 20:02; 12, Owen Lacourciere, Burlington, 20:04; 13, Duane Scotti, Cheshire, 20:13; 14, Nicholas Tumolo, Southington, 20:14; 15, Bryan Jorge, Middletown, 20:29; 16, Berkley Fang, Cheshire, 20:32; 17, Nicholas Lanigan, Southington, 20:36; 18, Joe Bak, Bristol, 20:38; 19, Zachary Blake, Plantsville, 20:41; 20, Anthony Sagnella, Southington, 20:43; 21, Steven Youmatz, Middletown, 20:46; 22, Aaron Magrey, Vernon, 20:47; 23, Gregory Hirschhorn, Bethlehem, 21:04; 24, Kevin Gabree, Southington, 21:04; 25, Steve Alsup, Durham, 21:05; 26, Erin Angelillo, Southington, 21:08; 27, Casey Doyle, Southington, 21:09; 28, Clad Clough, West Hartford VT, 21:11; 29, Jacci Pugliese, Southington, 21:15; 30, Tom Cunningham, Plantsville, 21:18; 31, Michael DelGrego, Southington, 21:27; 32, Dave Kowalik, Wallingford, 21:37; 33, Jonathan Connellan, North Haven, 21:43; 34, Emmett Parkerson, Cheshire, 21:48; 35, John Bracken, Southington, 21:52; 36, Taylor Hubert, Southington, 21:57; 37, Zane Chubet, Plantsville, 21:58; 38, Thaddeus Chuchro, East Hartford, 22:06; 39, Tracy Hubert, Southington, 22:08; 40, Morgan Hubert, Southington, 22:09; 41, Jason Humphrey, Southington, 22:10; 42, Rohn Heidgerd, Southington, 22:15; 43, Ben Davis, Southington, 22:16; 44, Marek Kryzanski, Southington, 22:17; 45, Ian McCracken, Avon, 22:17; 46, Brendan Conway, Southington, 22:18; 47, Matthew Penna, Southington, 22:22; 48, Lauren Verrilli, Southington, 22:23; 49, Kevin Macdonald, Norwich, 22:27; 50, Todd Pelletier, Southington, 22:33.

No. 51-100

51, Marisa Matthews, Southington, 22:36; 52, Ryan Asido, Southington, 22:37; 53, Naveen Chadha, Farmington, 22:42; 54, Brett Shook, Hamden, 22:43; 55, Sean Scanlon, Southington, 22:48; 56, Cesar Garcia, Southington, 22:48; 57, Martin Semmel, Southington, 22:53; 58, Christopher Strong, Southington, 22:56; 59, Josh Graikoski, Southington, 23:03; 60, Mack Brennan, Southington, 23:03; 61, Evan Kristopik, Plantsville, 23:05; 62, Jessica Fonte, Woodbury, 23:09; 63, Tyler Kochman, Bethlehem, 23:10; 64, Joshua Cofrancesco, Southington, 23:12; 65, Isabella Scalise, Southington, 23:22; 66, Kate Kemnitz, Southington, 23:24; 67, David Byrne, Southington, 23:28; 68, Patrick Doherty, Wallingford, 23:31; 69, Christopher Chaplinsky, Outhington, 23:32; 70, Hannah Jackman, Southington, 23:34; 71, Michael Garry, Southington, 23:34; 72, Tim Connellan, Southington, 23:36; 73, Tyler Heidgerd, Southington, 23:38; 74, Derek Guida, Southington, 23:50; 75, Jessica Magrey, Vernon, 23:54; 76, Emma Doran, Southington, 23:57; 77, Jonas Skovdal, Yardley PA, 24:03; 78, Jeffrey Hannigan, Southington, 24:05; 79, Luke Tedeschi, Southington, 24:08; 80, Michael Cook, Naugatuck, 24:10; 81, Michael Ditota, Southington, 24:18; 82, Kristen Nguyen, Cheshire, 24:21; 83, Craig McPherson, Southington, 24:22; 84, Sebastian Landry, Bethlehem, 24:25; 85, Brian Coulombe, Meriden, 24:30; 86, Colin Reilly, Southington, 24:30; 87, Kristina Anderson, Manchester, 24:31; 88, Caden Sirois, Southington, 24:31; 89, Rebecca Dougherty, Southington, 24:32; 90, Rick Cekovsky, Brooklyn NY, 24:32; 91, Ethan McDonough, Southington, 24:35; 92, Dalton Kamens, Meriden, 24:36; 93, Brian Stefanowicz, Southington, 24:36; 94, Francis Simpatico, Cheshire, 24:37; 95, Tony Ho, Southington, 24:39; 96, Mark Hayden, Plantsville, 24:39; 97, Mary Phillips, Southington, 24:40; 98, Mike Siegel, Meriden, 24:40; 99, Doug Roy, Plantsville, 24:41; 100, Phil Pomposi, Southington, 24:42.

No. 101-150

101, Micheal Washington, Unionville, 24:44; 102, Bill Cekovsky, Prospect, 24:45; 103, Olivia Fournier, Southington, 24:47; 104, Joan LaPierre, Shelburne MA, 24:48; 105, Steve Hunt, Southington, 24:48; 106, Brad Paulsen, Cheshire, 24:49; 107, Ryan Guilmette, Vernon, 24:52; 108, Jim Murdy, Plantsville, 24:54; 109, Kristofer Stokes, Southington, 24:55; 110, Rich Gursky, Southington, 24:58; 111, Al Simmons, Marathon FL, 25:01; 112, Dan Ciccarillo, New Britain, 25:01; 113, Zachary Morgan, Southington, 25:01; 114, Sarah Myrick, Southington, 25:02; 115, Nathan Cofrancesco, Southington, 25:03; 116, Hannah Zelina, Southington, 25:04; 117, Matthew Morris, Middletown, 25:04; 118, Amanda Perkowski, Plantsville, 25:04; 119, Kelsey Sargent, Milldale, 25:06; 120, Marisa Imme, Southington, 25:06; 121, Brendan Kiyak, Plantsville, 25:09; 122, Rob Bonitz, Cheshire, 25:13; 123, Dan Furman, Manchester, 25:13; 124, Robert Grodzicki, Meriden, 25:13; 125, Annelise D’Abramo, Southington, 25:14; 126, Kristin Quinn, Southington, 25:14; 127, David Tellerico, Marion, 25:16; 128, Lisa Stokes, Southington, 25:16; 129, Alexa Imme, Southington, 25:19; 130, Keith Tomlinson, Southington, 25:20; 131, Sara Fadziewicz, Bristol, 25:28; 132, Lily Scalise, Southington, 25:28; 133, Logan McInnis, Southington, 25:31; 134, Lucy Bergin, Glastonbury, 25:32; 135, Seth Hungerford, Boynton Beach FL, 25:32; 136, Rianna Susco, Southington, 25:33; 137, Karen Prendergast, Cheshire, 25:33; 138, Erin Martin, Southington, 25:39; 139, Dan Tumolo, Plainville, 25:40; 140, Tyler Salzillo, Plantsville, 25:40; 141, Leah Pliego, Plantsville, 25:41; 142, Billy Liebler, Southington, 25:41; 143, Tyler Strong, Southington, 25:42; 144, Richard Suleski, Southington, 25:43; 145, Jim Drzewiecki, Cromwell, 25:43; 146, Matthew Maler, Southington, 25:44; 147, Ernesto Porras, Middletown, 25:46; 148, Samantha Gabree, Southington, 25:46; 149, James Barzee, Manchester, 25:46; 150, Caroline Kemnitz, Southington, 25:46.

No. 151-200

151, Jessica Kamens, Meriden, 25:47; 152, Jack Freyler, Southington, 25:48; 153, Susan Rosenberger, Plantsville, 25:48; 154, Taylor Strange, Cheshire, 25:48; 155, Jacqueline Izzo, Southington, 25:48; 156, Kristina Linehan, Southington, 25:49; 157, Keith Langston, Southington, 25:51; 158, Tara Sullivan, Southington, 25:55; 159, Rene Villarreal, Hartford, 25:55; 160, Douglas Colby, Southington, 25:56; 161, Brian Egan, Southington, 25:56; 162, Sam Nelson, Bethlehem, 25:57; 163, Suzanne Remington-Fox, Cheshire, 25:57; 164, Eric Levens, Cheshire, 25:58; 165, Abby Robinson, Cheshire, 25:59; 166, Edward McCarver, Wallingford, 25:59; 167, Todd Angiletta, Meriden, 26:01; 168, Valerie Strange, Cheshire, 26:03; 169, Tom Walsh, Wethersfield, 26:04; 170, Brandon Fitzgerald, Middletown, 26:05; 171, Danil Flewelling, Bethlehem, 26:05; 172, Kathy Shaughnessy, Southington, 26:05; 173, Timothy Sena, Plantsville, 26:06; 174, Jen Jackman, Southington, 26:06; 175, Luis Ferreira, New britain, 26:07; 176, Willie Williams, Southington, 26:07; 177, JoAnn Krause, Southington, 26:07; 178, James Shimer, Rocky Hill, 26:07; 179, Dan Paradis, Southington, 26:07; 180, Katie Ann Lindberg, Southington, 26:09; 181, Sergio De Sousa, Wethersfield, 26:09; 182, Daniel Nivison, Southington, 26:09; 183, Kenneth Tumolo, Southington, 26:10; 184, David Noli, Southington, 26:10; 185, Scott Rossignol, Southington, 26:12; 186, John Lewkewich, Plantsville, 26:16; 187, Rocco Possidento, Southington, 26:18; 188, Jolanta Zajac, Southington, 26:20; 189, Kevin Kosienski, Plantsville, 26:21; 190, Kailey Schmarr, Southington, 26:21; 191, Elizabeth DeCicco, Cheshire, 26:21; 192, Loryn Watkinson, Cheshire, 26:21; 193, Evan Schmarr, Southington, 26:22; 194, Dan Pikora, Merrimack NH, 26:23; 195, Mike Cemeno, Branford, 26:23; 196, Nicola Iozzo, Cromwell, 26:24; 197, Erik Remillard, Meriden, 26:24; 198, Gary Henshaw, Phoenix AZ, 26:27; 199, Nathan Simard, Southington, 26:30; 200, Toni Davis, Southington, 26:30.

No. 201-250

201, Lisa Wnuck, Cheshire, 26:31; 202, Christian Dietz, Marion, 26:32; 203, Andrea Kaufmann, Southington, 26:33; 204, Jason Soltys, Southington, 26:33; 205, Rylee Van Epps, Southington, 26:34; 206, Amy Kosienski, Plantsville, 26:34; 207, Melissa Drexler, Southington, 26:34; 208, Nikki Carter, Southington, 26:34; 209, Taylor McCaughey, Hamden, 26:36; 210, Danielle Gagliardi, New York NY, 26:40; 211, Kate Sullivan, Southington, 26:44; 212, Brian Godard, Bristol, 26:45; 213, Tim Tassis, Southington, 26:48; 214, Brianna Linehan, Southington, 26:49; 215, Shannon Litchfield, Southington, 26:49; 216, Ulrick Brice, Bloomfield, 26:50; 217, Marilyn Quinlan, Canton, 26:52; 218, Edward Baird, Lebanon, 26:52; 219, Kelly Cekovsky, Prospect, 26:53; 220, Darlene Schmarr, Southington, 26:53; 221, Katie Tsitaridus, New Britain, 26:54; 222, Kate Herbert, Bethlehem, 26:56; 223, Daniel Hunter, Southington, 26:57; 224, Caitlyn Krar, Southington, 26:59; 225, Jasmine Hallett, Southington, 27:00; 226, Adreanna Barnett, Southington, 27:00; 227, Ron Picard, Southington, 27:03; 228, Sarah Glaser, Cheshire, 27:09; 229, Ryan Delorme, Southington, 27:10; 230, Aimee Pozorski, New Britain, 27:11; 231, Cristina Carvahlo, Naugatuck, 27:13; 232, Zachary Christensen, Southington, 27:13; 233, Kian Siadat, Plantsville, 27:14; 234, Cody Wankerl, Plantsville, 27:16; 235, Miriam Cope, West Hartford, 27:17; 236, David Peters, Plantsville, 27:18; 237, Erik Carlson, Plantsville, 27:18; 238, Len Glaser, Southington, 27:21; 239, Michael Albert, Southington, 27:21; 240, Ken Pocock, Plainville, 27:21; 241, Elena Parkerson, Cheshire, 27:22; 242, Jameson Bergin, Glastonbury, 27:23; 243, Megan Humphrey, Southington, 27:23; 244, Todd Busbee, Southington, 27:24; 245, Benjamin Palladino, Southington, 27:25; 246, Faith Kosior, Southington, 27:28; 247, Anthony Kosior, Southington, 27:28; 248, Luke Parkerson, Cheshire, 27:29; 249, Josh LaRoche, Plantsville, 27:30; 250, Kelsey Gilmore, Southington, 27:33.

No. 251-300

251, Anthony Armeno, Woodbury, 27:33; 252, Tracy Wales, Southington, 27:35; 253, Peter Levens, Cheshire, 27:35; 254, Logan Makay, Southington, 27:35; 255, Relay 5BSouth-5, YCUP, 27:36; 256, Ulli Karner, Naugatuck, 27:36; 257, Grady Lacourciere, Burlington, 27:37; 258, Tracy Ouellette, Wallingford, 27:39; 259, Kevin O’Brien, Southington, 27:39; 260, Rachel Cyr, Westbrook, 27:40; 261, Monika Kryzanski, Southington, 27:41; 262, Allison Schroeder, Plantsville, 27:41; 263, Jordan Bishman, Southington, 27:42; 264, Connor Baston, Southington, 27:42; 265, Kurt Mansfield, Southington, 27:42; 266, Frank Kristopik, Plantsville, 27:43; 267, Keith Egan, Southington, 27:44; 268, Joe DellaVecchia, Wallingford, 27:44; 269, Lindsay Marziarz, Plantsville, 27:44; 270, Erika Simons, Southington, 27:45; 271, Bryan Van Epps, Southington, 27:45; 272, Susan Vinal, Southington, 27:46; 273, Rachel Potter, Plantsville, 27:47; 274, Doug Onnen, Southington, 27:47; 275, Michaela Nanfito, Southington, 27:48; 276, Donald Amnott, Southington, 27:48; 277, John Davino, Wolcott, 27:50; 278, Ian Cashman, Plantsville, 27:51; 279, Jack Barnum, Plantsville, 27:51; 280, Sofia Scalise, Southington, 27:54; 281, Natalie Possidento, Southington, 27:54; 282, Evelyn Ciaburri, Plantsville, 27:54; 283, Abbie Flanigan, Southington, 27:54; 284, Allison Perkins, West Hartford, 27:55; 285, Michael Pierce, Plainville, 27:56; 286, Debra Scotti, Cheshire, 27:57; 287, Alex Casella, North Haven, 27:57; 288, Adam Hunter, Southington, 28:00; 289, Wayne Carlson, Middletown, 28:01; 290, Stephanie Carlson, Middletown, 28:01; 291, Morgan Barnum, Plantsville, 28:02; 292, Savannah Krom, Southington, 28:02; 293, Micaela Potamis, Southington, 28:02; 294, Paul Chaplinsky, Southington, 28:04; 295, Lynne Gagliardi, Southington, 28:05; 296, Allison Roy, Plantsville, 28:05; 297, Andrew Hoffman, Southington, 28:06; 298, Damar McArthur, Meriden, 28:07; 299, Jeff Bennett, Southington, 28:08; 300, Lauren Smizer, Brighton MA, 28:09.

No. 301-350

301, Darcy Pizzitola, Southinigton, 28:09; 302, Craig Shiner, Middletown, 28:09; 303, Rachel Tedeschi, Southington, 28:11; 304, Matt Colehour, Cheshire, 28:12; 305, Maria Della Porta, Southington, 28:14; 306, Christine Connolly, Southington, 28:15; 307, Olivia Hartman, Pittsfield MA, 28:15; 308, Raanan Hartman, Pittsfield MA, 28:15; 309, John DeMetro, North Branford, 28:24; 310, Bailey Potter, Southington, 28:25; 311, Timothy Shover, Plainville, 28:26; 312, Ava Tonnotti, Southington, 28:27; 313, Janet Scalise, Southington, 28:27; 314, Blakely Vinal, Southington, 28:27; 315, Brad Scobbo, Plantsville, 28:30; 316, Ericka Bajrami, Southington, 28:31; 317, Steven Kaufmann, Southington, 28:31; 318, Ray Kasper, Manchester, 28:32; 319, Adam Mailhot, Waterbury, 28:33; 320, Ashley Shafran, Southington, 28:35; 321, Matthew Laucks, Southington, 28:36; 322, Molly Potter, Southington, 28:39; 323, Jessica Piotrowski, Southington, 28:41; 324, Mason Simons, Southington, 28:41; 325, Janelle Mangassarian, Southington, 28:43; 326, Brian Eagen, Oakville, 28:43; 327, Melissa Dorish, Meriden, 28:43; 328, Kristopher Henaire, Plantsville, 28:45; 329, Jeremy Capobiano, Southington, 28:46; 330, Devon Taylor, Milford, 28:48; 331, Marc Goldberg, Hamden, 28:49; 332, Sean Caven, Middletown, 28:49; 333, Jennifer Chiero, Brookline MA, 28:50; 334, Nancy Chiero, Southington, 28:50; 335, Kate Scanlon, Southington, 28:50; 336, Keith Grayeb, Cheshire, 28:51; 337, Emma Plourde, Southington, 28:53; 338, Nikki Harncis, Wallingford, 28:55; 339, Brian Gryason, Cheshire, 28:56; 340, Brittany Kopp, Newington, 28:57; 341, Scott Kopp, Newington, 28:57; 342, Melinda Sirois, Southington, 28:57; 343, Jackson Landino, Southington, 28:58; 344, Janet Angelillo, Southington, 28:58; 345, Lisa Forrest, Southington, 28:58; 346, Mitchell Messina, Southington, 28:59; 347, Emma Talon, Southington, 28:59; 348, Elizabeth Bernier, N. Windham, 28:59; 349, Dan DellaVecchia, Marion, 29:01; 350, Chelsea Cocozza, Southington, 29:03.

No. 351-400

351, Abby Connolly, Southington, 29:03; 352, Christine Wanner, Newington, 29:03; 353, Rebecca Szrejna, Cromwell, 29:04; 354, Joseph Miceli, Southington, 29:05; 355, Relay 5BPlant-8, YCUP, 29:05; 356, Marie Susco, Southington, 29:05; 357, Haley Kolesnik, Southington, 29:06; 358, Sarah Palko, Southington, 29:06; 359, Jessica Goralski, Plantsville, 29:06; 360, Alaina Albino, Southington, 29:06; 361, Jacob Drechsler, Southington, 29:06; 362, Matthew Bavolack, Southington, 29:07; 363, Carl Joe Baldick, Southington, 29:08; 364, Keith Orstad, Plantsville, 29:08; 365, Sarah Goulet, Southington, 29:09; 366, Madison Trask, Southington, 29:09; 367, Kimberly Lomoriello, Wallingford, 29:09; 368, Kouma Agbobli, E. Hartford, 29:17; 369, Abby Vissat, Cheshire, 29:21; 370, Nathan Penfield, Newington, 29:22; 371, Kenneth Penfield, Southington, 29:22; 372, Isabelle Hoffman, Southington, 29:23; 373, Nicole Spagnoletti, Newington, 29:25; 374, Avielle Nanfito, Southington, 29:25; 375, Katie Weber, Bristol, 29:27; 376, Karen Walsh, Southington, 29:28; 377, Lisa Tribuzio, Kensington, 29:29; 378, Jessica Wilson, Southingotn, 29:29; 379, Nicole Shook, Hamden, 29:29; 380, Sherrie Shover, Plainville, 29:31; 381, Danielle Flynn, Southington, 29:33; 382, Jason Maloney, Bristol, 29:33; 383, Maia Vath, Plantsville, 29:33; 384, Eric Nevarez, New Haven, 29:33; 385, Relay 4BSouth-2, YCUP, 29:34; 386, Lexi Zaczynski, Southington, 29:34; 387, Christine Zaczynski, Southington, 29:34; 388, Abby Lamson, Southington, 29:36; 389, Relay 5GPlant-5, YCUP, 29:36; 390, Relay 4GPlant-10, YCUP, 29:37; 391, Will Torpey, Southington, 29:38; 392, Kristin Bontempi, Southington, 29:38; 393, Michael Spalter, Southington, 29:39; 394, John Moreau, Vernon Rockville, 29:43; 395, Roxanne Bafuma, Southington, 29:45; 396, Kara Silva, Cheshire, 29:46; 397, Tammy Alfieri, Plantsville, 29:46; 398, Shaun Cullinane, Plantsville, 29:48; 399, Kaarlo Moran, Branford, 29:48; 400, Marco Fusciello, Southington, 29:49.

No. 401-450

401, Hannah DeMaio, Plantsville, 29:50; 402, Bethann Hooks, Southington, 29:50; 403, Patrick Bennett, Southington, 29:53; 404, Natalie Cence, Unionville, 29:53; 405, Nick Pierson, Southington, 29:54; 406, Dan Cegielski, New Britain, 29:55; 407, Henry Cence, Unionville, 29:55; 408, Relay 5BFland-1, YCUP, 29:56; 409, Jessica Howe, Southington, 30:00; 410, Lauren Torino, Southington, 30:01; 411, Margaret Mellitt, Southington, 30:02; 412, Barbara LaBarre, Southington, 30:03; 413, Erin Wells, Portland, 30:03; 414, Ryan McIntyre, Southington, 30:03; 415, Emily Maciejewski, Plantsville, 30:03; 416, Tommy Chirico, Wallingford, 30:05; 417, Abel Perez, Bristol, 30:06; 418, Nathan Suver, Southington, 30:07; 419, Lauren Brennan, Southington, 30:09; 420, Natalie Brennan, Southington, 30:09; 421, Heather Myrick, Southington, 30:10; 422, David Cello, Southington, 30:10; 423, Nathan Petropoulos, Southington, 30:11; 424, Melissa June, Plantsville, 30:14; 425, James Rosado, New Britain, 30:15; 426, Maribel Rivera-Smith, Southington, 30:16; 427, Johnette Gunter, Aiken SC, 30:17; 428, Alison Tancredi, Portland, 30:17; 429, Robert Angiletta Jr, Meriden, 30:18; 430, Janice Perkins, Avon, 30:19; 431, Terry Watson, Southington, 30:20; 432, Sherri Beck, Naugatuck, 30:22; 433, Avery Lacourciere, Burlington, 30:27; 434, Heather Coppola, Southington, 30:27; 435, Livia Bergin, Glastonbury, 30:28; 436, Mike Barmore, Southington, 30:28; 437, Paul Coppola, Southington, 30:29; 438, Bryan Soltis, Plantsville, 30:29; 439, Jonathan Yuen, Katonah NY, 30:31; 440, Amanda Sclafani, Ansonia, 30:31; 441, Christina Philibert, Wolcott, 30:31; 442, Jennifer Cello, Southington, 30:32; 443, Latoya Smith, Cheshire, 30:32; 444, Karen Pliego, Plantsville, 30:32; 445, Christine Bassi, Southington, 30:35; 446, Tanya Richert, Southington, 30:36; 447, Lauren McKenna, Waterbury, 30:37; 448, Michelle Budner, New Milford, 30:38; 449, Jonathan Lindberg, Southington, 30:39; 450, Craig Maschio, Plantsville, 30:40.

No. 451-500

451, Kate O’Reilly, Southington, 30:41; 452, Paul Bedard, Southington, 30:42; 453, William Nickodemski, Covntry RI, 30:43; 454, Becca Caisse, Plantsville, 30:43; 455, Fran Cameron, Long Meadow MA, 30:44; 456, Steve Viviano, Southington, 30:44; 457, Corinne Parrotti, Southington, 30:44; 458, Jillian Daddona, Waterbury, 30:45; 459, Paul Peshka, Southington, 30:45; 460, Marlena Siwek, Southington, 30:45; 461, Sue Amnott, Southington, 30:45; 462, Matthew Siwek, Southington, 30:45; 463, Amara Andres, Burlington VT, 30:46; 464, Grace DeFeo, Southington, 30:47; 465, Charlene Cekovsky, Middletown, 30:51; 466, Tony Cekovsky, Middletown, 30:52; 467, Suzanne Rinaldi, Goshen, 30:53; 468, Will Flanigan, Southington, 30:53; 469, Joseph Flanigan, Southington, 30:53; 470, Katherine Soltys, Southington, 30:55; 471, Renee D-Onforio, Plantsville, 30:56; 472, Ryan Grove, Southington, 30:57; 473, Viola Lamere, Waterbury, 30:58; 474, Mohammed ABDI, Hartford, 31:00; 475, Nick DeMaida, Waterbury, 31:02; 476, William Musanti, Wallingford, 31:03; 477, Ashley Tienken, Malden MA, 31:07; 478, Tyler Hubeny, Southington, 31:08; 479, Mandy Hubeny, Southington, 31:08; 480, William Hungerford, Plainville, 31:10; 481, Darcie Hudson, Windsor, 31:11; 482, Catharine Goralski, Plantsville, 31:11; 483, Christina Baden, Southington, 31:12; 484, Amy Foreman, Wallingford, 31:13; 485, Caroline Wnuk, Cheshire, 31:13; 486, Jaymie Clark, Cheshire, 31:13; 487, Leah Pikora, Merrimack NH, 31:13; 488, Julia Groll, Southington, 31:13; 489, Benjamin Hoffman, Southington, 31:14; 490, Jaime Gray, Plantsville, 31:14; 491, Joshua Williamson, Middletown, 31:16; 492, Bethany Greenlaw, Southington, 31:16; 493, Felicia Liebler, Southington, 31:17; 494, Ryan Knoll, Southington, 31:17; 495, Natalie Marie Gill, Bristol, 31:20; 496, Steven Audi, Southington, 31:21; 497, Jacqueline Liebler, Southington, 31:21; 498, Michelle Violette, Plainville, 31:21; 499, Todd Plantier, Plantsville, 31:22; 500, Kailey Hinckley, Southington, 31:22.

No. 501-550

501, Carrigan Costello, Wolcott, 31:23; 502, Gina LaPorte, Plantsville, 31:23; 503, Richard Mongillo, Southington, 31:24; 504, Patrick Doyle, Higganum, 31:24; 505, Francis Jordan, Middletown RI, 31:24; 506, Evelyn Holbrook, Southington, 31:25; 507, Haley Boucher, Southington, 31:25; 508, Beth Bunko, Southington, 31:26; 509, Jackson Carroll, Southington, 31:26; 510, Brett Carroll, Southington, 31:26; 511, Jade Cassidy, Southington, 31:27; 512, Relay 4BPlant-2, YCUP, 31:27; 513, Payton Turnquist, Southington, 31:28; 514, Caryn Vita, Norwalk, 31:28; 515, Maya Allison, Hamden, 31:32; 516, Melissa Bruhn, Naugatuck, 31:32; 517, Evan Tuttle, Southington, 31:32; 518, Adam Chipps, Bristol, 31:33; 519, Robert Tedeschi, Southington, 31:33; 520, Scott DAngelo, Trumbull, 31:33; 521, Relay 4GPlant-1, YCUP, 31:34; 522, Tammy Samarotto, Newington, 31:34; 523, Marcia Arneson, Cheshire, 31:35; 524, Dylan Rogala, Southington, 31:35; 525, Curt Brown, Cheshire, 31:35; 526, Lindsey LaPorte, Southington, 31:36; 527, Ruth Bergin, Glastonbury, 31:37; 528, Spencer Eaton, Southington, 31:39; 529, Thomas Tydeman, Old Saybrook, 31:39; 530, Alyssa Boucher, Southington, 31:39; 531, Lauren Miller, Colchester, 31:40; 532, Thomas Brown, Windsor, 31:42; 533, Bridget Scanlon, Southington, 31:42; 534, Richard Zbrozek, Berlin, 31:42; 535, Tom Verchinski, Southington, 31:45; 536, Kevin Patchell, Wallingford, 31:46; 537, Fiona Scanlon, Southington, 31:46; 538, Dan Nardini, Plantsville, 31:46; 539, Paula Pocock, Plainville, 31:47; 540, Sylvia Bedard, Southington, 31:48; 541, Carissa Myers, Durham, 31:50; 542, Sarah White, Bristol, 31:50; 543, Tom Alfieri, Plantsville, 31:51; 544, Don Dinelo, Wolcott, 31:53; 545, Emily Dinello, South Hero VT, 31:53; 546, Tom Lacourciere, Burlington, 31:54; 547, Kerri Fenton, North Haven, 31:55; 548, Bill Shea, Southington, 31:57; 549, Brett Szrejna, Cromwell, 31:57; 550, Jennifer Drago, Salem, 31:59.

No. 551-600

551, Jennifer Owen, Southington, 31:59; 552, Abigail McLaughlin, Plantsville, 32:00; 553, Chelsey Sullivan, Southington, 32:00; 554, Relay 5GSouth-4, YCUP, 32:01; 555, Lynn Potamis, Southington, 32:01; 556, Elizabeth Veilleux, Southington, 32:02; 557, Brian Laucks, West Haven, 32:04; 558, Margot Diamond, Hamden, 32:04; 559, Lynne Doyle, Southington, 32:05; 560, Thomas Ouellette, Wallingford, 32:05; 561, Christine Spataro, Southington, 32:09; 562, Alexis Valentine, Southington, 32:11; 563, Claire Macioce, Southington, 32:16; 564, Diana Saucier, Southington, 32:16; 565, Eric Pemberton, Southington, 32:16; 566, Billy White, Wallingford, 32:16; 567, Kristin Rose, Southington, 32:16; 568, Rachel Possidento, Southington, 32:17; 569, Jordyn Rogala, Southington, 32:17; 570, Lori Lamson, Southington, 32:19; 571, Cindy Elizabeth Rodriguez, Southington, 32:21; 572, Todd Palladino, Southington, 32:22; 573, Jennifer Thomas, Southington, 32:22; 574, Karen Sima, Southington, 32:24; 575, Deana Zembrzuski, Wolcott, 32:24; 576, Danielle Grauer, Danbury, 32:27; 577, Suzanne Reilly, Southington, 32:27; 578, Nicola O’Rourke, Southington, 32:28; 579, Maegan Musanti, Southington, 32:29; 580, Stephanie Harry, Wolcott, 32:32; 581, Liz Carroll, Southington, 32:32; 582, Meghan Carroll, Southington, 32:32; 583, Patty Tuller, Barkhamsted, 32:33; 584, Anne Jarrosiak, Avon, 32:33; 585, Kim Del Santo, Southington, 32:34; 586, Relay 4BSouth-3, YCUP, 32:37; 587, Carl Rochow, Cheshire, 32:38; 588, Jon Yenser, Alburtis PA, 32:39; 589, Cheryl Thomas, Cheshire, 32:39; 590, Relay 5GPlant-9, YCUP, 32:42; 591, Christine Griswold, Plainville, 32:43; 592, Stephanie Possidento, Southington, 32:44; 593, Jim Gustavson, Plantsville, 32:45; 594, Katrina Possidento, Southington, 32:46; 595, Joshua Williamson, Middletown, 32:47; 596, Casey Sullivan, Southington, 32:47; 597, Callie Godfrey, Cheshire, 32:47; 598, Kim Weber, Newtown, 32:50; 599, Kathryn Albert, Southington, 32:50; 600, Taylor Reardon, Southington, 32:50.

No. 601-650

601, Karen Donnelly, Cheshire, 32:52; 602, Ashley Marolda, Avon, 32:56; 603, Michelle Beaupre, Southington, 32:59; 604, Kelly Leppard, Plantsville, 32:59; 605, Reece Painter, Trumbull, 33:00; 606, Amanda Thompson, Southington, 33:03; 607, Vanessa De Nicola-Girgenti, North Haven, 33:05; 608, Cheng Siyao, New Britain, 33:06; 609, Cristina Martins, Southington, 33:09; 610, Devin Grove, Southington, 33:09; 611, Wendy Grove, Southington, 33:10; 612, Marc Fitzgerald, Middletown, 33:10; 613, Emily Rousseau, Plantsville, 33:11; 614, Alexandra Jasminski, Simsbury, 33:12; 615, Benjamin Nagle, Plantsville, 33:12; 616, Laini Pizzitola, Southington, 33:12; 617, Rachel Walker, Plantsville, 33:13; 618, Kayleigh Moses, Southington, 33:13; 619, Marissa Calandra, Southington, 33:15; 620, John Battista, South Meriden, 33:16; 621, Noel Sherman, Berlin, 33:19; 622, Mandy Mattheis, Bristol, 33:21; 623, Gus Jasminski, Simsbury, 33:21; 624, Kaitlyn Reardon, Southington, 33:21; 625, Meghan Butler, Southington, 33:21; 626, Ava Hampton, New Hartford, 33:22; 627, Harvey Meeker, Shelton, 33:22; 628, Diane Conner, Southington, 33:24; 629, Linda Ziebka, Plantsville, 33:24; 630, Eileen Barnes, Plainville, 33:24; 631, Mike Petersen, Meriden, 33:25; 632, Erik Mattheis, Bristol, 33:25; 633, Darrell Hotham, Southington, 33:26; 634, Margaret Whitehead, Meriden, 33:27; 635, Lori Roy, Southington, 33:27; 636, Geryth Iozzo, Cromwell, 33:27; 637, Julie Aresco, Middletown, 33:28; 638, Joshua Starr, Southington, 33:28; 639, Neal Wellins, Cheshire, 33:30; 640, Meghan Giannelli, East Greenwich RI, 33:30; 641, Sean Giannelli, East Greenwich RI, 33:30; ;642, Christina LaPorte, Plantsville, 33:36; 643, Scott Eaton, Southington, 33:40; 644, Relay 5BPlant-3, YCUP, 33:41; 645, Katie D’agostino, Southington, 33:42; 646, Kate Hardy, Southington, 33:43; 647, Lia Pizzitola, Southington, 33:44; 648, Brian Ayers, West Hartford, 33:45; 649, Julia Jesmond, Cromwell, 33:46; 650, Jennifer Desiderio, Plantsville, 33:46.

No. 651-700

651, Melissa Olson, New Britain, 33:46; 652, Erin Palinkos, Southington, 33:48; 653, Sheila Chasse, Plainville, 33:52; 654, Jamie Chasse, Plainville, 33:52; 655, Rebecca Kessler, Southington, 33:52; 656, Francesca Scavone, Southington, 33:53; 657, Christina Demchak, Meriden, 33:54; 658, David Talnose, Wolcott, 33:56; 659, Mary Anne O’Brien, Southington, 33:57; 660, Tanner Lee, Burlington, 33:57; 661, Maryann Castrilli, Cheshire, 33:59; 662, Carol Brazil, Southington, 34:00; 663, Dianne Langhans, Plantsville, 34:01; 664, John Baden, Southington, 34:01; 665, Adrian Loignon, Burlington, 34:03; 666, Katherine Drechsler, Southington, 34:03; 667, Traci Montineri, Bristol, 34:05; 668, Joe Cofrancesco, Southington, 34:07; 669, Darrin DellaVecchia, Wallingford, 34:08; 670, Nathan Roy, Plantsville, 34:10; 671, Andy Higley, Southington, 34:11; 672, Amanda Howe, Southington, 34:13; 673, Kaitlyn DeMaio, Plantsville, 34:13; 674, Michael Bafuma, Southington, 34:14; 675, Megan Posadas, Southington, 34:15; 676, Audrey Cantillon, Southington, 34:17; 677, Jennifer Verrilli, Southington, 34:17; 678, Julia Plantier, Plantsville, 34:17; 679, John Sponauer, Southington, 34:18; 680, Kellee Nanfito, Southington, 34:20; 681, Kristin Cutler, Southington, 34:20; 682, Abby Delgado, Southington, 34:20; 683, Relay 4GDery-1, YCUP, 34:22; 684, Julie Tydeman, Old Saybrook, 34:22; 685, Jaclyn Tydeman, Southington, 34:23; 686, Sarah Interlande, Southington, 34:23; 687, Lindsay Fanelli, Kensington, 34:24; 688, John Spinello, Southington, 34:26; 689, Michael Donofrio, New britain, 34:27; 690, Bridget Statchen, Unionville, 34:28; 691, Tammy Davino, Wolcott, 34:30; 692, Kira Hanner, Southington, 34:30; 693, Elizabeth Scalesse, Southington, 34:31; 694, Sara Roman, Ellington, 34:32; 695, Lesley Fearnley, Middletown, 34:33; 696, Vandana Makkencherry, Cromwell, 34:33; 697, Aidan Twohill, Southington, 34:34; 698, Diane Duffy Burns, Southington, 34:35; 699, Olivia Sherman, Berlin, 34:38; 700, Mark Mangelinkx, Bristol, 34:43.

No. 701-750

701, Matt Montineri, Fleming Island FL, 34:43; 702, Melissa Montineri, Fleming Island FL, 34:43; 703, Brian Hoffman, Green Island NY, 34:44; 704, Derek Paprzyca, Rocky Hill, 34:44; 705, Dara Casssone, Rocky Hill, 34:45; 706, Becky Eckley, Plainville, 34:47; 707, Christopher Larkin, Plainville, 34:47; 708, Madison Greig, Plantsville, 34:51; 709, Sharon Mangelinkx, Bristol, 34:51; 710, Jordan Hallett, Southington, 34:53; 711, Idelle Feltman, Prospect, 34:55; 712, Jessica Warner, Glastonbury, 34:56; 713, Melissa Stark, Southington, 34:57; 714, Karen Hoffman, Southington, 34:57; 715, Sammi Bray, Southington, 34:58; 716, Marie Bray, Southington, 34:58; 717, Kristin Fabian, Southington, 35:02; 718, Valentino Ferraro, Meriden, 35:04; 719, Amybeth Gustavson, Meriden, 35:04; 720, Jason Jones, New Britain, 35:10; 721, Rhiannon Simione, Southington, 35:10; 722, Angelina Otano, Southington, 35:11; 723, Ed Roderick, Southington, 35:12; 724, Carolyn Roderick, Southington, 35:12; 725, Jayna Richardson, New Haven, 35:17; 726, Dana Marone, Cheshire, 35:17; 727, Chris Bracken, Souhtington, 35:19; 728, Madison Beaudoin, Southington, 35:20; 729, Andrea Torres, Southington, 35:22; 730, Matthew Blanchette, Waterbury, 35:23; 731, Parker Porter, Southington, 35:24; 732, Luther Miller, Cheshire, 35:24; 733, Relay 5GDery-2, YCUP, 35:25; 734, Cherie Whitford, Plainville, 35:28; 735, Julie Carlson, Berlin, 35:32; 736, Mike Carlson, Berlin, 35:33; 737, Ranae D’Amato, Wallingford, 35:33; 738, Malinda Johnston, South Windsor, 35:34; 739, Karen Zaborowski, Meriden, 35:35; 740, Anne Cella, Wallingford, 35:36; 741, Heather Goglia, Berlin, 35:36; 742, Lisa Bath, Wallingford, 35:36; 743, Johannah Litchfield, Southington, 35:36; 744, Scott Litchfield, Southington, 35:37; 745, Nicole Duguay, Southington, 35:38; 746, Meabh Bullard, Plainville, 35:39; 747, Kate Stefanowicz, Farmington, 35:41; 748, Christina Plantier, Plantsville, 35:44; 749, Camilla Wessels, Plantsville, 35:47; 750, Mia Lewandowski, Stonington, 35:49.

No. 751-800

751, Christina Wessels, Plantsville, 35:49; 752, Danielle Coitrone, Higganum, 35:49; 753, Marisa Porter, Southington, 35:49; 754, Jessica Monte, Southington, 35:51; 755, Patti Giomatti, Southington, 35:53; 756, Blair Casserino, Southington, 35:53; 757, Kayleigh Flanigan, Southington, 35:55; 758, Michelle Fournier, Southington, 35:56; 759, Sandra Spinello, Southington, 35:56; 760, Juliana Ferreri, Southingtion, 35:57; 761, Robin Hall, Bristol, 35:58; 762, Cheyanne Young, Southington, 35:59; 763, Joanne Fabrycki, Southington, 35:59; 764, Sue Koski, Cheshire, 35:59; 765, Stacy Wilcox, Southington, 36:00; 766, Jennifer Lanzing, Glastonbury, 36:01; 767, Raina Wojculewiez, Berlin, 36:01; 768, Richard Fortier, Plantsville, 36:02; 769, Angelika Zajac, Southington, 36:03; 770, Jane Chipps, Bristol, 36:05; 771, Mikaela Stella, New Britain, 36:06; 772, Mikayla Morris, Southington, 36:07; 773, Ned Statchen, Unionville, 36:07; 774, Relay 5GPlant-6, YCUP, 36:07; 775, Romi Bagdasarian, Southington, 36:10; 776, Gretchen Sherman, Wolcott, 36:12; 777, Michele Goodenough, Southington, 36:13; 778, Barbara Bagdasarian, Southington, 36:15; 779, Maria Baughman, Rocky Hill, 36:16; 780, Amanda Pernerewski, Southington, 36:16; 781, Walter Swanson, Plantsville, 36:17; 782, Madelyn Hooks, Southington, 36:18; 783, Tom Missett, Southington, 36:18; 784, Colleen Pernerewski, Southington, 36:20; 785, Jack Doyle, Hamden, 36:20; 786, Jason Morrill, Woodbridge, 36:21; 787, Marisa Evans, Plantsville, 36:21; 788, Sue Buchann, Southington, 36:23; 789, Sarah Ryszkiewicz, Southington, 36:23; 790, Andrea Strileckis, Wolcott, 36:25; 791, Megan Brown, Waterbury, 36:25; 792, Emilee Ziolkowski, Plantsville, 36:30; 793, Peri Fazzino, Meriden, 36:31; 794, Daniel Doherty, Wallingford, 36:31; 795, Sean Doherty, Wallingford, 36:31; 796, Relay 4GSouth-1, YCUP, 36:32; 797, Melissa Rodriquez, Plainville, 36:32; 798, Stephanie Belas, Southington, 36:33; 799, Jessica Murphy, Southington, 36:33; 800, Catherine Morgan, Southington, 36:34.

No. 801-850

801, David Morgan, Southington, 36:34; 802, Lisa Zaborowski, Meriden, 36:36; 803, Alena Mauhs, Hamden, 36:37; 804, Tess McConnell, Cheshire, 36:38; 805, Wun Wong, New Haven, 36:38; 806, Julie Wallace, Southington, 36:40; 807, Lucy Weed, Southington, 36:42; 808, Tom Ragozzino, Southington, 36:42; 809, Mariah Massari, Hamden, 36:43; 810, Haley Clough, West Hartford VT, 36:44; 811, Emily Clough, West Hartford VT, 36:46; 812, Stephanie Savia, Naugatuck, 36:47; 813, Janae Grant, Canton, 36:48; 814, Ashley Loignon, Burlington, 36:48; 815, Meredith Fenwick, Plantsville, 36:48; 816, John Lee, Burlington, 36:49; 817, Denise Napoli, Southington, 36:49; 818, Kate Powers, Wethersfield, 36:52; 819, Sandi Kastner, Southington, 36:56; 820, Lisa Rinaldi, Southington, 36:58; 821, Christina Cassarino, Southington, 36:58; 822, Julia Ditota, Southington, 36:58; 823, Zachary Janowski, Plantsville, 36:59; 824, Robert Chasse, Plantsville, 37:00; 825, Jamey Shanahan, Wallingford, 37:02; 826, Nicole Smith, Alburtis PA, 37:05; 827, Megan Godard, Bristol, 37:05; 828, Kelsea Anderson, Pawcatuck, 37:07; 829, Kathy Aylward, Cromwell, 37:08; 830, Cathy DiBenedetto, Southington, 37:09; 831, Jennifer Svensk, Vernon, 37:15; 832, Kara Zazzaro, Southington, 37:17; 833, Gina Calo, Southington, 37:17; 834, Ellen McCue, Southington, 37:19; 835, Steve Costello, Louisville CO, 37:20; 836, Corinne Griffin, Southington, 37:21; 837, Lianne Fuller, Cheshire, 37:22; 838, Rachel Lacourciere, Burlington, 37:32; 839, Anthoni Reyes, Ilion NY, 37:34; 840, Marie Rider, Cheshire, 37:34; 841, Alise Knickerbocker, Wallingford, 37:38; 842, Ashley Cicchetti, Wolcott, 37:40; 843, Nicole Nyerick, Southington, 37:40; 844, Cameron Baston, Southington, 37:41; 845, Bob Guastella, Southington, 37:43; 846, Landon Colby, Southington, 37:46; 847, Angelina Reyes, Bolton, 37:46; 848, Lisa Bartiet, Cheshire, 37:47; 849, Marc Testa, Southington, 37:48; 850, Melissa Testa, Southington, 37:48.

No. 851-900

851, Trevor Messina, Southington, 37:50; 852, Julie DellaVecchia, Wallingford, 37:54; 853, Diane McCoy, Southington, 37:59; 854, Jayme Delaney, Hamden, 38:00; 855, Elisabeth Oakes, Bristol, 38:10; 856, Maxwell Frechette, Southington, 38:10; 857, Tammy Nadeau, Wethersfield, 38:10; 858, Don Swanson, Bozrah, 38:10; 859, Jacob Burke, Southington, 38:12; 860, Nathan Burke, Southington, 38:12; 861, Elano Thomas, Bristol, 38:13; 862, Laura Roman, Enfield, 38:13; 863, Michelle Brennan, Southington, 38:20; 864, Sarah Gallo, Plantsville, 38:21; 865, Christine Brilla, Southington, 38:22; 866, Jade Van Laar, Southington, 38:22; 867, Justine LeVasseur-Burke, Southington, 38:23; 868, Christi Thomas, Bristol, 38:27; 869, Felicia Bartolomeo, Fairfield, 38:28; 870, Kate Manning, Southington, 38:28; 871, Cindy Hart, Burlington, 38:29; 872, Caren Maglio, Bristol, 38:29; 873, Theresa Messner, Plantsville, 38:31; 874, Beth Schaefer, Norwalk, 38:32; 875, Taylor Fitzgerald, Bristol, 38:32; 876, Amanda Somerset, Kensington, 38:36; 877, Sarah Maglio, Bristol, 38:41; 878, Brian Schollin, Cromwell, 38:43; 879, William Nagle, Plantville, 38:51; 880, Loren D’Angelo, Boston MA, 38:52; 881, Deborah DeFelice, New Milford, 38:57; 882, Kristin Hardy, Southington, 38:58; 883, Kristi Zehnder, Southington, 38:58; 884, Mary beth Parent, Southington, 38:58; 885, Jolanta Vitale, North Branford, 38:59; 886, Alissa Elliott, Wolcott, 39:01; 887, Eveling Medina, Oxford, 39:03; 888, Christine D’Angelo, Milford, 39:03; 889, Lynn Hydock, Terryville, 39:11; 890, Paula Grahame, Prospect, 39:11; 891, Rebecca Glaser, Cheshire, 39:13; 892, Christine Bruemmer, Southington, 39:16; 893, Denise Feltz, Southington, 39:17; 894, Heidi Hobert, Glastonbury, 39:21; 895, Jim Feltz, Southington, 39:22; 896, Bonnie Frechette, Southington, 39:29; 897, Debbie Sullivan, Southington, 39:36; 898, Avery Latham, Southington, 39:36; 899, Tania Eaton, Southington, 39:40; 900, Yesenia Guerrero, Meriden, 39:45.

No. 901-950

901, Caleb Groth, Southington, 40:00; 902, Kevin Groth, Southington, 40:01; 903, Lori Groth, Southington, 40:01; 904, Shari Stanley, Meriden, 40:03; 905, Susan Murphy, Southington, 40:08; 906, John Storto, Cheshire, 40:10; 907, Debra Munson, Plantsville, 40:10; 908, Patricia Cohen, South Glastonbury, 40:12; 909, Casey Williamson, Middletown, 40:13; 910, Morgan Williams, Wallingford, 40:14; 911, Joelle Calandra, Southington, 40:14; 912, Ava Bagdasarian, Southington, 40:16; 913, Rainer Bagdasarian, Southington, 40:17; 914, Cathy Drake, Windsor, 40:19; 915, Julia Walsh, Middletown, 40:21; 916, April Capone, East Haven, 40:24; 917, Nikki Lewoc, Cromwell, 40:25; 918, Rayna Lewoc, Cheshire, 40:25; 919, Sara Cotter, Southington, 40:26; 920, Alyssa Forcier, New Haven, 40:26; 921, Gina Reardon, Southington, 40:26; 922, David Drechsler, Southington, 40:26; 923, Diana Drechsler, Southington, 40:26; 924, Maryanne Hampton, New Hartford, 40:27; 925, Hailey Zembrzuski, Southington, 40:29; 926, Kendall Noonan, Southington, 40:29; 927, Sarah Drechsler, Southington, 40:29; 928, Makenzie Marek, Southington, 40:29; 929, Molly Whitaker, Southington, 40:33; 930, Christine Marek, Southington, 40:37; 931, Cassie Noonan, Southington, 40:39; 932, Denise Pellegrini, Southington, 40:43; 933, Marisa Hurley, Providence RI, 40:46; 934, Tami Laucks, Southington, 40:50; 935, Lizzie Cence, Unionville, 40:51; 936, Srivalli Vasamsetti, Milldale, 40:52; 937, Lina Jimevez, Southington, 40:56; 938, Marlene Verderame, Southington, 40:58; 939, Michele Noonan, Southington, 40:59; 940, Laurie Swanson, Bozrah, 41:01; 941, Kayleigh McHale, Southington, 41:08; 942, Lily Talon, Southington, 41:09; 943, Amy Flanigan, Southington, 41:10; 944, Ava Flanigan, Southington, 41:11; 945, Abby Wallace, Southington, 41:12; 946, Jennifer Monte, Southington, 41:16; 947, Adrienne Porzycki, Southington, 41:16; 948, Melanie Rivera, Hamden, 41:19; 949, Maggie Ray, Cheshire, 41:21; 950, Emma Giannelli, East Greenwich RI, 41:29.

No. 951-1000

951, Robert Lewandowski, Stonington, 41:31; 952, Samantha Sagnella, Southington, 41:33; 953, Michael Chervenak, Orange, 41:51; 954, Krista Colby, Southington, 41:52; 955, Carly Chervenak, Orange, 41:54; 956, Liz Linehan, Cheshire, 41:56; 957, Ryan Walsh, Southington, 42:00; 958, LeeAnne Boucher, Plantsville, 42:03; 959, Brenda Egan, Southington, 42:12; 960, Kristen Freeman, Plantsville, 42:15; 961, Lisa Lawson, Wolcott, 42:17; 962, Elizabeth Pace, Southington, 42:18; 963, Katrina Spina, Wolcott, 42:19; 964, Madeline DeLucia, Hamden, 42:19; 965, Jessica Eaton, Southington, 42:20; 966, Anna Montgomery, Hamden, 42:24; 967, Kaitlyn Young, Cheshire, 42:26; 968, Rome Wisniewski, Southington, 42:28; 969, Darlene Bavaro, Cheshire, 42:28; 970, Sally Wisniewski, Southington, 42:28; 971, Linda Godfrey, Cheshire, 42:31; 972, Rich Vocke, Southington, 42:40; 973, Amanda Ness, Southington, 42:41; 974, Matt Caron, Southington, 42:41; 975, Katherine Magzag, Plantsville, 42:41; 976, Heather Valentine, Southington, 42:44; 977, Cathy Johnston, Waterbury, 42:53; 978, Patricia Pomposi, Southington, 42:55; 979, Debra Scalo, Waterbury, 43:06; 980, Jesse Bishman, Southington, 43:33; 981, John Bishman, Southington, 43:34; 982, Bettye Jo Pakulis, Tolland, 43:43; 983, Pamela Edmonds, Hartford, 43:43; 984, Sandra Miller, Cheshire, 43:44; 985, Candace Walter, Meriden, 43:50; 986, Leighann Latham, Southington, 44:33; 987, Tania Torres, Bristol, 44:37; 988, Taylor Szlaban, Bristol, 44:37; 989, Nicole LeDuc, Terryville, 44:46; 990, Victoria Stepien, Southington, 44:50; 991, Rebecca Tsangarides, Milldale, 44:51; 992, Samantha Jones, Plantsville, 44:53; 993, Hannah Olsen, Southington, 44:53; 994, Fanol Prevalla, Plantsville, 44:54; 995, Michelle Ayotte, Plantsville, 44:54; 996, Kelly Warner, Plymouth, 44:55; 997, Donald Tardif, Southington, 44:55; 998, Claire Tardif, Southington, 44:56; 999, Erin Beckett, Cheshire, 44:58; 1000, Deena Allard, Cheshire, 44:59.

No. 1001-1050

1001, Cian Twohill, Southington, 44:59; 1002, Steve Burns, Southington, 44:59; 1003, Sarah Lewandowski, Stonington, 45:02; 1004, Kristina DiGirolamo, Southington, 45:02; 1005, Kate Gorman, Milford, 45:04; 1006, Misha Lewandowski, Stonington, 45:04; 1007, Kara Godin, Southington, 45:09; 1008, Sarah Mirisola, Southington, 45:10; 1009, Irene Dobek, Windsor, 45:18; 1010, Kate Colonero, Southington, 45:22; 1011, Barbara Shanly, Southington, 45:36; 1012, Pamela Swain, Southington, 45:36; 1013, Julia Mularczyk, Southington, 45:51; 1014, Jim Driscoll, Bristol, 46:00; 1015, Maggie Wernicki, Plantsville, 46:36; 1016, Annelise Alfieri, Southington, 46:37; 1017, Ashley Christensen, Southington, 46:37; 1018, Cindi Maguire, Southington, 46:40; 1019, Amy Wernicki, Plantsville, 46:40; 1020, AJ Perry, Southington, 46:40; 1021, Darylanne Archambault, Southington, 46:48; 1022, Suzanne Walker, Plantsville, 46:51; 1023, Rich Hurley, Johnston RI, 46:52; 1024, Catherine Mattheis, Cheshire, 46:56; 1025, Tony Delgado, Southington, 47:06; 1026, Kaitlin Martocchio, Southington, 48:02; 1027, Adalain Meier, Southington, 48:02; 1028, Alli Gibney, Southington, 48:02; 1029, Emily Lippincott, Southington, 48:03; 1030, Relay 4GPlant-7, YCUP, 48:05; 1031, Laura Koba, Southington, 48:06; 1032, Giavonna Paulus, Southington, 48:09; 1033, Abby Alfieri, Southington, 48:15; 1034, Megan Blier, Hoboken NJ, 48:15; 1035, Nicole Chudy, Southington, 48:16; 1036, Cate Costello, Wolcott, 48:18; 1037, Kathy Costello, Wolcott, 48:19; 1038, Margaret Barretta, Meriden, 48:23; 1039, Kathy Grande, Southington, 48:35; 1040, Relay 4BPlant-11, YCUP, 49:04;1041, Relay 5BPlant-4, YCUP, 49:09; 1042, Jennifer Schollin, Southington, 49:13; 1043, Elyse Denorfia, Cromwell, 49:14; 1044, Natalie Zembrzuski, Southington, 49:37; 1045, Linda Cloutier, Southington, 49:54; 1046, Lisa Rodriguez, Plantsville, 49:54; 1047, Aimee Yedziniak, Southington, 49:59; 1048, Kate Orefice, Southington, 50:13; 1049, Kevin Reeder, Bristol, 50:13; 1050, Shea Moriarty, Waterbury, 50:15.

No. 1051-1100

1051, Paula Calo, Southington, 50:17; 1052, Michelle Perillo, Marlborough, 50:17; 1053, Stormi Welch, Milldale, 50:33; 1054, Joseph Rush, Milldale, 50:33; 1055, Melissa Potter, Southington, 50:38; 1056, Lisa Christensen, Southington, 50:40; 1057, Leighann Camarero, Derby, 50:56; 1058, Sylvia Reyes, Ilion NY, 51:25; 1059, Judith Roberge, Southington, 51:31; 1060, Kathy Palmieri, Southington, 51:39; 1061, Lisa Niles, Southington, 51:39; 1062, Charles Hricik, Southington, 51:43; 1063, Cathy Hricik, Southington, 51:45; 1064, Jerry Nickodemski, Southington, 51:45; 1065, Ava May Anderson, Plantsville, 51:58; 1066, Christen Anderson, Plantsville, 51:59; 1067, Stanley Cop, Southington, 52:11; 1068, Andrew Cop, Plantsville, 52:12; 1069, Amy Young, Cheshire, 52:31; 1070, Donna Chervenak, Orange, 52:31; 1071, Richard ONeil, Southington, 53:49; 1072, Lisa Ossola, Southington, 53:50; 1073, Paula ONeil, Southington, 53:50; 1074, Katherine Estell, Southington, 54:58; 1075, Laura Furtak, Southington, 55:01; 1076, Nicole Christensen, Southington, 55:01; 1077, Deborah Deprey, Southington, 55:49; 1078, Deirdre Cop, Southington, 55:49; 1079, Jessica Frasco, Spring lake NJ, 55:56; 1080, Ellen Ossola, Southington, 55:56; 1081, Anika Sellier, Washington DC, 55:57; 1082, Kristen Powers, White Plains NY, 55:57; 1083, Nina Brownstone, New York NY, 55:58; 1084, Alexandra Monson, Rensselaer NY, 56:01; 1085, Amanda Hapeman, Fair Haven NJ, 56:04; 1086, Sandra Lazor, Meriden, 56:14; 1087, Elizabeth Lazor, Meriden, 56:14; 1088, Darrell LaPoint, Bristol, 57:16; 1089, Taylor Valentine, Bristol, 57:18; 1090, Bon Cacho, Cheshire, 1:03:11; 1091, Min Cacho, Cheshire, 1:03:12; 1092, Barbara Simmons, Middletown, 1:07:06; 1093, Madeline Martone, Middletown, 1:07:07; 1094, Relay 4BFland-2, YCUP, 1:11:23.

Y Cup Contest

16 3 person relays

3.1 miles

Overall winners: South End Grade 5 boys (Gavin Michaud, John O’Connor, Kevin Lowery), 27:36.

Grade 5 boys—1, South End (Gavin Michaud, John O’Connor, Kevin Lowery), 27:36; 2, Plantsville (Michael Fusciello, Ryan Salzillo, Eric Orsini), 29:05; 3, Flanders (Austin Pszczdkowski, Ben Angelo, Nathan Hunt), 29:56; 4, Plantsville (Dean Robinson, Sam Gottlieb, Evan Gilbert), 33:41.

Grade 5 girls—1, Plantsville (Annalise Cook, Nina Muir, Melaina Coleman), 29:36; 2, South End (Brooke Sobolewski, Kayleigh O’Connor, Sadie McPartland), 32:01; 3, Plantsville (Olivia Benson, Samantha Kania, Juliette Marcuccio), 32:42; 4, Derynoski (Callia Borkowski, Madison Rust, Shane Verderame-Malachowski), 35:25; 5, Plantsville (Lauren Nadeau, Jamie Baden, Madison Johnson), 36:07.

Grade 4 boys—1, South End (Greg Dunn, Tim Nivison, Colby Nitz), 29:34; 2, Planstville (Ethan Germain, Reid Famiglietti, Ethan Germain), 31:27; 3, South End (Nicholas Smith, Michael Plantier, Trey Fabrycki), 32:37.

Grade 4 girls—1, Plantsville (Charlotte Stack, Elyse Picard, Emily Adams), 29:37; 2, Plantsville (Emma Brommage, Katie Beaulieu, Madison Coleman), 31:34; 3, Derynoski (Sammie Freyler, Taylor Kelly, Lillian Parke), 34:22; 4, South End (Sydnie Adams, Isabella DeMaio, Thuytien Tran), 36:32.

Four 3 person relays

5 miles*

Miscellaneous*—1, Plantsville Grade 4 girls (Alainan Cook, Erin Picard, Lilli Doran), 48:05; 2, Plantsville Grade 4 boys (Ryan Dattilo, Thomas Garkosky, Brian Ludden), 49:04; 3, Plantsville Grade 5 boys (AJ Sena, Matt LaRoche, Macario Mendoza), 49:09; 4, Flanders Grade 4 boys (Jose Pabon, Brandon, Darrell Glovna), 1:11:23.

*These finishers could not be classified into separate divisions since they ran the five mile course.

Photo by John Goralski Chris Rosenberg, the 5 mile winner.

Photo by John Goralski
Chris Rosenberg, the 5 mile winner.

Leave a Reply